Wakacje w Bułgarii

Zdecydowanie jednym z popularniejszych miejsc wypoczynkowych w okresie wakacyjnym są kurorty nadmorskie. W trakcie trwania gorącego lata przyjemnie jest ochłodzić się, pływając w zimnym morzu. Większość z nas decyduje się na wyjazdy nad rodzimy Bałtyk. Nie ma w tym nic złego, jednak może warto byłoby rozważyć podróż w trochę odleglejsze miejsca?

Obecnie jednym z najpopularniejszych miejscem wyjazdów Polaków jest Egipt. Tymczasem w Europie także można odnaleźć tereny godne uwagi, szczególnie jeżeli lubimy wypoczywać nad wodą. Dobrym przykładem może być tutaj chociażby Bułgaria, która posiada dwa duże kurorty, rywalizujące między sobą pod względem popularności wśród turystów. Warto byłoby w tym miejscu wymienić ich wady i zalety, tak aby każdy (stosownie do własnych upodobań) mógł zdecydować się na wyjazd do jednego z nich.

Złote Piaski

Najstarszym kurortem w Bułgarii są Złote Piaski, które pomimo że nie cieszą się tak dużą popularnością jak Słoneczny Brzeg, w dalszym ciągu przyciągają do siebie rzesze turystów. Jeżeli nie przepadacie za zbytnimi upałami, ale lubicie wypoczywać nad morzem, Złote Piaski będą stanowiły bardzo dobry wybór. Las znajdujący się niedaleko kurortu, chroni plażę przed zbytnim nasłonecznieniem, co oczywiście wpływa na temperaturę.

Kiedy znudzi nam się plażowanie, będziemy mogli skorzystać z kilku dodatkowych atrakcji dostępnych na miejscu Złote Piaski słynną przede wszystkim z tamtejszych klubów i dyskotek, które są otwarte do białego rana. Dla ludzi szukających dobrej zabawy będzie to niewątpliwie istotna informacja.

Słoneczny Brzeg

Drugim bułgarskim kurortem jest Słoneczny Brzeg. W przeciwieństwie do Złotych Piasków, jego plaże są mocno nasłonecznione (jak wskazuje sama nazwa kurortu). Stanowi to spory atut, dla osób lubiących się opalać.

Jeżeli chodzi o dodatkowe atrakcje zdecydowanie lepiej przedstawia się oferta dostępna w Słonecznym Brzegu. Dzięki połączeniu linii brzegowej ze średniowiecznym miasteczkiem – Nessebergiem – możemy wybrać się na zwiedzanie starych budowli i malowniczych miejsc. Kolejnym atutem jest możliwość wyjazdu na wycieczki fakultatywne. Obecnie najpopularniejszym miejscem docelowym jest Istambuł. Możemy wybrać się na wycieczkę jedno- lub dwudniową, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.

W Słonecznym Brzegu znajduje się duża liczb hoteli. Dla niektórych może to być plus, gdyż jest to dowód świadczący o dużej popularności i dostępności tego miejsca. Z kolei dla innych będzie to duży minus, gdyż można spodziewać się dużego zatłoczeniu, co oczywiście wpływa negatywnie także na ceny samych atrakcji.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ