Tanie loty - jak je znaleźć?

Biura podróży oferują tanie przeloty najczęściej w ramach rożnych promocji (najczęściej first i last minute). Rejestrując bilet kilka miesięcy przed odlotem samolotu, mamy szansę skorzystać z naprawdę dużej zniżki. Warto pamiętać o tym, iż poszczególni przewoźnicy posiadają także promocje występujące nie tylko w ramach oferty last i first minute (np. Szalone Środy w liniach LOT). W odnalezieniu interesującej promocji, mogą pomóc nam różne serwisy, które gromadzą oferty od wielu przewoźników (dzięki temu posiadamy lepszy wgląd w aktualne promocje).

Wyszukiwarki umożliwiają znalezienie naprawdę olbrzymiej zniżki (np. lotu do Tajlandii za 200 euro). Jest tutaj jednak pewien haczyk. Zazwyczaj są to promocje na 24, 48, 72 godziny przed odlotem samolotu. Pozostaje więc niewiele czasu na uregulowanie swoich spraw, spakowanie i przemieszczenie się na lotnisko. Takie oferty są adresowane raczej do ludzi pracujących w tzw. wolnych zawodach, którzy mogą pozwolić sobie na podobne zachowanie. Przykładem serwisu, który zajmuje się tego typu ofertami jest ltour.de. Oczywiście istnieją oferty z o wiele dłuższym czasem oczekiwania na podróż (tydzień, dwa tygodnie), jednak promocje nie są już wtedy tak atrakcyjne, jak w przypadku ich odpowiedników z krótszym terminem.

Wyszukiwarki mogą być zarówno darmowe (skyscanner.pl, tripsta.pl czy expedia.com ) jak i płatne (Azuon). Dla niedzielnego turysty zdecydowanie wystarczające będą oferty, znajdujące się na wyszukiwarkach bezpłatnych. Jeżeli jednak ktoś podróżuje bardzo często lub sam zajmuje się wynajdywaniem tanich połączeń dla innych, wtedy inwestycja w taki program na pewno zwróci się z czasem.

Dzięki wyszukiwarkom możemy odnaleźć oferty, które logicznie rozumując, powinny być droższe. Dobrym przykładem obrazującym taką sytuację, mogą być loty bezpośrednie kosztujące nas więcej, niż przelot przez kilka innych miast. Chociaż dystans, który przebywamy jest większy, jednak cena biletu jest mniejsza, w porównaniu do krótszego lotu (np. czasem zdarza się, że dajmy na to lot z Rzymu do Rio de Janeiro przez Madryt jest tańszy, niż sam bilet z Madrytu do Rio).

Najlepiej kupować bilety bezpośrednio od przewoźnika. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy atrakcyjna oferta łączy w sobie podróż kilkoma rożnymi liniami lotniczymi. W takim wypadku lepiej zdać się na pośrednika i zapłacić prowizję, aby mieć pewność bezproblemowego załatwienia sprawy. W wielu wypadkach takie przeloty są ubezpieczone, dzięki czemu w przypadku spóźnienia na drugi samolot, nie tracimy naszych pieniędzy wydanych na bilet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ