Jakie atrakcje można znaleźć na Gran Canarii

Wyspy Kanaryjskie są miejscem, w którym można spędzić miło czas z całą rodziną. Mowa tutaj szczególnie o jednej z nich – Grand Canarii, która oferuje wiele różnych atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych urlopowiczów.

Parki i ogrody

Jeżeli chodzi o samą przyrodę, to nie można przepuścić okazji do zwiedzania licznych ogrodów botanicznych i zoologicznych. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Plamitos Park. Osoby żądne wrażeń estetycznych, będą mogły poruszać się w specjalnie wydzielonych strefach z różnymi gatunkami kwiatów. Jak łatwo się domyślić, odpowiednie dobranie i nasycenie kolorów, może wprawić w zdumienie każdego turystę. Dla ludzi poszukujących rozrywki organizuje się pokazy rożnych sztuczek wykonywanych przez zwierzęta, żyjące na terenie ogrodu (delfinów, sokołów itd.). Oczywiście na wyspie można znaleźć wiele innych ogrodów: Crocodilo Park Zoo, Camel Park, czy też specjalny park pozwalający obejrzeć najróżniejsze gatunki motyli.

Jeżeli chodzi o parki rozrywki dla dzieci, to należy tutaj wspomnieć chociażby o Angry Birds Activity Park – inspirowanej słynną grą zręcznościową. Jej atrakcje koncentrują się na zapewnieniu najmłodszym aktywnej rozrywki (pokonywaniu przeszkód, skokach na trampolinie itd.). W ramach odpoczynku można się później udać z naszym maluchem do Holiday World – wesołego miasteczka, w którym dziecko na pewno zechce spędzić dużą ilość czasu.

Dziki Zachód na Wyspach

Osobom lubiącym różnego rodzaju inscenizacje, z pewnością spodoba się tamtejsze miasteczko kowbojskie – Sioux City. Co prawda wejście do niego kosztuje kilkadziesiąt euro, jednak osoby lubiące klimat Dzikiego Zachodu, na pewno znajdą tam coś dla siebie. Oczywiście ktoś mógłby zwrócić uwagę, iż podobne miasteczko niezbyt pasuje do klimatu Wysp Kanaryjskich, ale jest to już kwestia gustu. Pomysłodawcom z pewnością chodziło o przyciągnięcie do siebie, jak największej rzeszy turystów (wśród których są także Amerykanie).

Atrakcje naziemne i wodne

Wyspa oferuje także aktywny wypoczynek dla dorosłych. Warto wspomnieć chociażby o możliwości wypożyczeniu konia ze stadniny i odbycia przyjemnej przejażdżki. Dla osób lubiących spokojniejszy sport, można polecić grę w golfa. Starsi i młodsi będą mogli przy tym bawić się jednocześnie, gdyż dostępne są zarówno zwykłe pola golfowe, jak i mini-golf.

Oprócz atrakcji naziemnych warto jeszcze wspomnieć pokrótce o obiektach oferowanych osobom gustującym w sportach wodnych. Mowa tutaj chociażby o miejscach przeznaczonych do nurkowania. Zachęca się do tego, także poprzez prowadzenie specjalnych szkółek dla początkujących. Warto także wybrać się do Aquaparku, oferującego wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Ogólnie rzecz biorąc cena wszystkich atrakcji oscyluje w granicach 30 euro (zamawiając bilety on-line możemy liczyć na obniżkę ceny). Oczywiście dzieci musza płacić jedynie połowę ceny biletu. Jak widać atrakcji jest bardzo wiele. Zapewne gdybyśmy chcieli zwiedzić wszystkie, nasz budżet mógłby zostać mocno nadszarpnięty. Z drugiej strony skoro zdecydowaliśmy się już na taką wyprawę, chyba warto byłoby odwiedzić jak największą liczbę atrakcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ