Czy warto korzystać z ofert last i first minute?

Korzystając z usług biur podróży, często narzekamy na zbyt wysokie ceny. Musimy jednak pamiętać o tym, iż firma musi nakładać odpowiednią marżę, aby zarobić. Biura udostępniają zresztą rożnego rodzaju promocje, które mogą sprawić, iż koszty naszej wycieczki ulegną znacznemu obniżeniu. Mowa tutaj o ofertach last i first minute.

Last minute

Obecnie oferty last minute nie są już tak atrakcyjne jak w dawnych czasach. Wynika to z tego, iż biura podróży przestały hurtowo wykupywać miejsca w środkach transportów, tylko przerzuciły się na rezerwacje indywidualnych miejsc dla klientów. Jak można się domyśleć podobna polityka spowodowała, iż nie zabiegają już tak mocno o to, aby zapełnić wycieczki określoną liczbą osób. Oczywiście w dalszym ciągu dbają o to, aby dana grupa była odpowiednio liczna, dlatego nie zrezygnowano z ofert las minute. Jednak są one obecnie mniej korzystne dla klientów, gdyż biuro podróży po zmianie swojej polityki transportowej, nie musi zabiegać o zwrot kosztów związanych z rezerwacjami.

First minute

Z kolei oferty first minute cieszą się dosyć sporą popularnością, ze względu na liczne korzyści, które ze sobą niosą. Klient ma zazwyczaj możliwość wyboru rodzaju pokoju, który będzie zajmował (w przypadku ofert last minute, dostajemy to co zostało). Możemy także liczyć na liczne rabaty dla dzieci oraz możliwość odbycia wycieczek fakultatywnych (za które w innym wypadku musielibyśmy dopłacać). Innym plusem korzystania z oferty first minute jest to, iż zazwyczaj przy podpisywaniu umowy dotyczącej ofert z przedsprzedaży, otrzymujemy gwarancję niezmienności ceny. Dzięki temu nie musimy się martwić, że koszt wycieczki mógłby wzrosną bez naszej wiedzy.

Wycieczki do egzotycznych krajów np. w Ameryce Południowej, warto rezerwować już w okresie letnim. Normalna cena takiej wyprawy waha się zazwyczaj w granicach 5 000 zł. W czasie urlopu zimowego, dzięki skorzystaniu z oferty first minute, będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą po zdecydowanie niższej cenie, niż miałoby to miejsce, gdybyśmy skorzystali z oferty biura podróży w późniejszym terminie.

Jedynym minusem ofert first minute jest brak naszej pewności, co do możliwości uzyskania urlopu w danym terminie. Mogą również wyniknąć różne nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwią nam wyjazd. Pomijając jednak te niedogodności, wydaje się, iż kupowanie wycieczek w przedsprzedaży może być dobrym sposobem zaoszczędzenia dużej ilości pieniędzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ