Atrakcje Korfu- to świetna zabawa dla każdego

Korfu to jedna z najciekawszych greckich wysp, która ma bardzo liczne atrakcje, dlatego odwiedzają ją turyści z całego świata. Każdy z turystów będzie zachwycony jej pięknem oraz dostępnymi atrakcjami. Korfu to przepiękna zielona wyspa posiadająca niezwykłe walory przyrodnicze, które dostarcza niezapomnianych widoków. Każdy turysta będzie się świetnie bawić niezależnie, w jakim jest wieku, ponieważ jest ona bardzo zróżnicowana.

Atrakcje turystyczne Korfu

Plaża

Na wyspie znajduje się wiele plaży, dlatego każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie. Można wybrać plażę piaszczystą lub kamienistą. Najpiękniejsza plaża Korfu to tzw. Rajska plaża, która przyciąga najwięcej turystów, ponieważ jest ona przepiękna. Główną atrakcją znajdującą się na tej plaży jest możliwość nurkowania po Morzu Śródziemnym. Jednak nie jest to jedyna plaża na Korfu, którą warto zobaczyć.

Zwiedzanie zabytków

Korfu posiada wiele zabytków, dlatego idealnie nadaję się dla osób, które uwielbiają historię. Miasto to jest zróżnicowane pod względem historycznym, ponieważ nasiąkło ono wieloma kulturami i tradycjami. Na wyspie znajdziemy zamek bizantyjski- Angelocastro, który jest największy na terenie całej Grecji. Możemy zwiedzić również malutki pałac – Achillion, który należał do cesarzowej Sisi. Jeśli więc masz sentyment do cesarzowej to warto przyjechać i zwiedzić jej pałacyk.

Wioska Stara Perytia

Warto zobaczyć także wioskę, która leży u stóp najwyższego szczytu znajdującego się na Korfu – Stara Perytia gdzie możemy nie tylko cieszyć się pięknym widokiem, ale także zjeść regionalną kuchnie (grecko-wenecką). Jest to opcja dla tych, którzy nie przepadają za zbyt dużym tłumem ludzi, a chcą w spokoju cieszyć się pięknymi widokami i dobrą kuchnią.

Więcej informacji na temat atrakcji znajdujących się na Korfu

Więcej porad na temat atrakcji Korfu można znaleźć pod linkiem atrakcje miasta Korfu. Jeśli jesteś zainteresowany atrakcjami znajdującymi się na wyspie Korfu to zapraszamy na wycieczkę (przydatne informacje). Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ