Zorganizuj sobie wspaniałe wakacje na Malcie!

Marzy Ci się spędzenie urlopu na złotej plaży? Błogi relaks w miejscu, gdzie każda ulica opowiada o wiekach minionej historii? Takie wycieczki kojarzą się z Grecją czy Hiszpanią, jednak jeśli nie masz ochoty spędzać wolnych dni tam, gdzie wszyscy – odkryj Maltę. Pięć tysiącleci historii, wspaniała zabudowa miast, doskonała pogoda i przystępne ceny to główne jej zalety.

Malta wakacje marzeń

Jeśli myślisz o udaniu się na wycieczkę zorganizowaną, po wpisaniu do wyszukiwarki frazy „Malta wakacje” znajdziesz wiele propozycji, mogących kosztować nawet parę tysięcy złotych za tygodniowy pobyt. Nic dziwnego – podczas takiej wycieczki biuro podróży też musi zarobić, stąd biorą się duże ceny. A czy nie lepiej poświęcić paru godzin czasu i zorganizować sobie wszystkiego samodzielnie i to nie ruszając sprzed ekranu komputera? Tania podróż na Maltę będzie możliwa przy pomocy serwisu Fru, który gromadzi w jednym miejscu informacje o lotach tanich przewoźników – dzięki temu podróż z Krakowa, Wrocławia, Gdańska czy Katowic będzie kosztować Cię nawet mniej niż 250 złotych – i kwota ta obejmuje bilety w obie strony! Większość lotów jest bezpośrednia, a czas ich trwania to 3h. Samoloty w większości lądują w porcie Luqa, który położony jest zaledwie 5 km od stolicy – Valetty. Warto skorzystać z usług Fru, ponieważ znajdzie się tam zarówno najszybsze, jak i najtańsze loty – inaczej można natrafić na takie, które kosztują ponad 1000 złotych i trwają ponad 25 godzin, w tym 23 godziny oczekiwania na przesiadkę w Monachium. Dzięki Fru znajdziesz najlepsze połączenia i zaoszczędzisz co najmniej kilkaset złotych! Poza tanim lotem można znaleźć także tanie noclegi przez internet, w czym również pomaga Fru.

Valetta – stolica warta odwiedzenia

Valetta to stolica Malty, której cechą charakterystyczną są wąskie, średniowieczne uliczki oraz ogrody, z których rozciągają wspaniałe panoramy na miasto i Morze Śródziemne. Nie brak tu licznych zabytków oraz miejsc, przy których warto zrobić zdjęcia – jak np. Dzwon Wolności, dwie potężne katedry, Pałac Wielkich Mistrzów, Fort św. Elma i wiele, wiele innych. W sieci znajduje się wiele stron odpowiadających na pytanie: Valetta – co warto zobaczyć? A nie można zapominać, że poza stolicą są jeszcze na wyspie inne ciekawe miejsca, co sprawia, że w takim kraju jak Malta wakacje będą na pewno udane! Dzięki wspomnianym stronom możesz ustalić sobie własny program wycieczki i nie ominąć żądnego interesującego miejsca. Choć Malta nie jest tak popularna wśród turystów jak Grecja czy Hiszpania, to ciekawy i malowniczy rejon z wieloma zabytkami i pięknymi plażami, gdzie możesz zażyć spokoju po całym zapracowanym roku. A jeśli nie wiesz, od czego zacząć, wpisz po prostu w wyszukiwarkę „Valetta – co warto zobaczyć?”. Sami turyści i podróżnicy pokażą Ci na swoich stronach, czego nie możesz przegapić!

[Głosów:3    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ