Peru przyciąga podróżników bogatą kulturą, pięknymi widokami, ale także swoją dzikością. Wielu miłośników podróżowania marzy o tym aby odkrywać tajemnice tego wielkiego, różnorodnego kraju. We współczesnych czasach wycieczka Peru staje się coraz bardziej dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba, a obszerny program wyprawy pozwala na poznania wszystkiego co ważne na peruwiańskiej mapie. Co warto wiedzieć przed tak daleką podróżą?

Kilka użytecznych informacji o Peru

To trzecie co do wielkości państwo w Ameryce Południowej, położone nad Oceanem Spokojnym językiem urzędowym jest między innymi hiszpański, a walutą sol. Wielu mieszkańców zajmuje się głównie uprawą roślin i rybołówstwem. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że jest to kraj biedny, jednak widoczne są naprawdę silne dysproporcje finansowe, szczególnie w dużych miastach, takich jak stolica – Lima. Temperatura w ciągu roku waha się w granicach od 19 do 27 stopni Celsjusza. Najchłodniej jest w miesiącach od maja do września.

Największe atrakcje w Peru

Niepodważalnym faktem jest to, że w tak dużym kraju jak Peru jest co zwiedzać, i żeby zobaczyć wszystko bardzo dokładnie, należałoby tam zostać na kilka miesięcy. Dlatego wycieczka Peru musi być pieczołowicie zaplanowana, aby wykorzystać cały potencjał jaki oferuje nam to piękne, nieco tajemnicze państwo. Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście Cusco, czyli dawna stolica państwa Inków. To właśnie nieopodal tego miasta znajduje się słynna budowla Machu Picchu. Można rzec, że jest to symbol Peru. Oprócz dziedzictwa Inków, do obowiązkowych punktów dla wytrawnych podróżników należą między innymi Kanion Colca, Titicaca – największe jezioro w Ameryce Południowej, Nasca – płaskowyż, który jest jednym z najsuchszych miejsc na kuli ziemskiej. Do tego konieczna jest wizyta w jednej z licznych, malutkich peruwiańskich wiosek i hodowli przesympatycznych lam. Dobrze zorganizowana wycieczka do Peru będzie niezapomnianym przeżyciem, które przywoływać będzie wyjątkowe wspomnienia przez wiele lat.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ