Loty krajowe – czy się opłaca?

Podróżni korzystają z transportu lotniczego ze względu na bogatą siatkę połączeń, wygodę i niskie koszty podróży. Listopad jest miesiącem, w którym ceny biletów są najbardziej atrakcyjne.

Siatka połączeń krajowych

W siatce połączeń krajowych znajdują się miasta, takie jak: Gdańsk, Zielona Góra, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Rzeszów, Katowice, Wrocław, Kraków, Lublin i Warszawa. Lotnisko Okęcie to główny port lotniczy w Polsce. Poza nim na terenie kraju znajduje się jeszcze 12 cywilnych portów lotniczych.

Dlaczego warto korzystać z lotów krajowych?

Loty krajowe odbywają się każdego dnia w godzinach porannych i wieczornych. Taki harmonogram umożliwia wylot o poranku (np. koło godziny 6.00-7.00) i powrót w godzinach wieczornych (w godzinach 21.00-23.00). Podróż samolotem jest atrakcyjna ze względu na niskie koszty. Ceny biletów lotniczych coraz częściej są niższe lub porównywalne z cenami biletów kolejowych. Najtańsze loty samolotem można znaleźć, korzystając z kalendarzy promocyjnych lub rezerwując bilety poza sezonem wakacyjnym. Lot samolotem to wygodna i szybka podróż. Rejs samolotem z Warszawy do Gdańska trwa 50 minut. Przejazd tej trasy samochodem zajmuje blisko 5 godzin, a podróż Pendolino około 3 godzin.

Kiedy najlepiej zarezerwować lot?

Ceny biletów różnią się w zależności od miesiąca. Najkorzystniejszym miesiącem do podróżowania jest listopad. Bilety są wtedy tańsze średnio o około 14% w porównaniu z innymi miesiącami. Poza listopadem warto też podróżować w styczniu, lutym, marcu i październiku, gdy ceny biletów lotniczych są tańsze od 5% do 10%. Oszczędzić można również w miesiącach letnich, np. w czerwcu i we wrześniu. Sezonowy szczyt przypada na lipiec i sierpień. Wtedy ceny biletów wzrastają o 14-15%. W większości lotów na cenę biletu wpływa termin rezerwacji – im wcześniej bilet zostanie zarezerwowany, tym niższa będzie jego cena. Kupując bilety na 8-10 tygodni przed podróżą, można zapłacić nawet 16% taniej niż kupując je tydzień przed odlotem.

Zobacz także: Wynajem samochodu na wakacjach – czy się opłaca

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ