Najciekawsze atrakcje w Gdańsku

Gdańsk to piękne polskie miasto, które cieszy się szczególnym zainteresowaniem w lato, z uwagi bliskości Morza Bałtyckiego. Jednak warto pamiętać, że poza wylegiwaniem się na plaży jest w Gdańsku wiele rzeczy, które warto zrobić i zobaczyć, zwłaszcza, jeśli dysponujemy ograniczonym czasem. W takim razie jakie są najciekawsze atrakcje w Gdańsku?

Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku czynne jest stosunkowo od niedawna, bowiem od 2017 roku. Od tego czasu odwiedziło je ponad milion osób – nie bez powodu. Jest to jedno z najciekawszych i najlepiej zrealizowanych muzeów w Polsce, które, pomne swojej roli edukacyjnej, zadbało o stworzenie różnorodnego zbioru dokumentów, przedmiotów i wystaw, które wspólnie opowiadają historię najgorszej wojny w historii ludzkości.

Warto się do tego muzeum przejść nawet, jeśli nie jest się fanem historii. Będzie to wizyta z oczywistych względów nieco smutna, ale wartościowa i taka, którą zapamiętamy na długo – a przecież o to chodzi podczas zwiedzania interesujących miejsc.

Więcej ciekawych informacji o miejscach, które warto zobaczyć, znaleźć można na blogach podróżniczych, takich jak http://www.miejscagodnepolecenia.pl/.

Długi Targ

Długi Targ w Gdańsku to miejsce niemal słynne. Rozciągająca się na imponujący dystans ulica wypełniona restauracjami, sklepami i pięknymi kamieniczkami. Zdecydowanie warto się nią chociaż raz w życiu przejść, zwłaszcza w słoneczny, piękny dzień. Musimy jednak być przygotowani na to, że ulica będzie niemal zawsze stosunkowo zatłoczona.

Bazylika Mariacka

Bazylika Mariacka to kawał pięknej architektury, który kojarzy zapewne większość Polaków – nawet ci, którzy w Gdańsku nigdy nie byli. Jest to zbudowana z cegły bazylika w stylu gotyckim, posiadająca charakterystyczne wieżyczki. Niekiedy nazywa się ją „Koroną Gdańska”, co mówi samo za siebie. Na zdjęciach prezentuje się pięknie, ale w prawdziwym życiu jeszcze lepiej, dlatego też dobrym pomysłem jest ujrzenie jej na żywo.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.miejscagodnepolecenia.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ