europejskie stolice

Stolica kraju to w większości przypadków jego najbardziej reprezentacyjne miasto. Standardem są liczne atrakcje turystyczne i zabytki, imponująca architektura, szereg restauracji i innych lokali rozrywkowych. Nie da się ukryć, że Europa ma do zaoferowania wiele pięknych, interesujących stolic, które można zwiedzać tygodniami i wciąż jeszcze nie zobaczyć wszystkiego, co mają one do zaoferowania. W takim razie jakie europejskie stolice warto odwiedzić najbardziej?

Rzym

Nie bez powodu Rzym jest tak oblegany przez turystów. Świetnie bawić się tam będą zwłaszcza miłośnicy historii starożytnej, ale nie tylko. Nie trzeba być w końcu fanatykiem historii, aby zachwycić się Koloseum, Forum Romanum, Panteonem czy Bazyliką Świętego Piotra. Muzeum Watykańskie również jest obiektem dużego zainteresowania, w tym również ze strony osób niewierzących.

Piękna pogoda przez sporą część roku, ogrom interesujących zabytków i dobre jedzenie (nie każdy jest fanem włoskich dań, ale większość osób z pewnością zainteresuje się tradycyjną włoską pizzą, lasagne czy dużym wyborem makaronów).

Paryż

Paryż jest miastem dość kontrowersyjnym – wypełnionym fascynującymi miejscami i pięknymi budynkami, ale też ciemnymi zakamarkami i biednymi dzielnicami. Mówi się o nim jako o europejskiej stolicy miłości i faktycznie, zakochani mają co tam zwiedzać – chociażby Wieżę Eiffela, na której zapewne miały już miejsce setki, jeśli nie tysiące oświadczyn czy wyznań miłosnych.

Warto odwiedzić także Luwr czy Katedrę Notre-Dame (która niestety jest aktualnie w czasie renowacji po pechowym pożarze jakiś czas temu). Godne zobaczenia są również Aleja Pól Elizejskich, Łuk Triumfalny oraz Pałac Wersalski.

Więcej ciekawych informacji na temat podróży i turystyki znaleźć możesz tutaj: http://www.polskiezrzeszeniehoteli.pl/.

Berlin

Berlin nie tylko ma bardzo wiele do zaoferowania turystom, ale też ulokowany jest w sąsiedztwie Polski, co jest niewątpliwą zaletą. Żeby się do niego dostać, nie trzeba (chociaż oczywiście można) bukować lotu, a wystarczy wskoczyć do samochodu i jechać kilka, maksymalnie kilkanaście godzin. Co jest szczególnie warte zobaczenia w Berlinie?

Na przykład Brama Brandenburska, a także gmach, w którym mieści się niemiecki Bundestag. Muzeum Pergamońskie, Alexanderplatz, Plac Poczdamski, Katedra Berlińska, Berliński ogród zoologiczny i Muzeum Muru Berlińskiego to tylko kilka z zabytków znajdujących się w tym mieście.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.polskiezrzeszeniehoteli.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ