Turcja i Egipt - co wybrać?

Podróże w ciepłe kraje są bardzo popularnym sposobem spędzania urlopu. Szczególnie w okresie zimy, kiedy większość z nas nie może doczekać się już pełni lata. Najpopularniejszymi miejscami podróży Polaków jest Egipt i Turcja, które zapewniają optymalne warunki wypoczynku. Warto pokrótce zastanowić się co świadczy o ich wyjątkowości oraz określić różnice, które pomogą nam się zdecydować na wybór któreś z opcji.

Turcja

Turcja jest atrakcyjna nie tylko ze względu na piękna pogodę (szczególnie w okresie od kwietnia do października), ale również dzięki dobrze rozwiniętej bazie turystycznej. Tamtejsze kurorty oferują zakwaterowanie w najbardziej luksusowych pięciogwiazdkowych hotelach. Warto pamiętać o atrakcyjnym położeniu geograficznym tego kraju. Liczba miejsc przeznaczonych do wypoczynku jest bardzo różnorodna, jednak warto pojechać przede wszystkim do pięciu z nich: Turcji Egejskiej, Fethiyi i Oludeniz, Bodrum, Kusadasi oraz na Riwierę Turecką do Belek. Warto zwrócić szczególną uwagę na piękne plaże, znajdujące się w tamtych rejonach.

Oczywiście oferta nie ogranicza się jedynie do spędzania czasu w hotelu i plażowaniu. Organizowane są różnego rodzaju wycieczki fakultatywne, które pozwolą nam lepiej poznać historię i kulturę tego kraju. Dla Polaków powinny być one szczególnie ciekawe, zważywszy na bogatą wspólną historię naszych państw. Wspólna przeszłość stanowi w pewnym stopniu zachętę do odwiedzenia tych terenów (szczególnie dla ludzi żywo zainteresowanych kwestiami historycznymi). Ludziom gustującym w innych rozrywkach, z pewnością spodoba się bogate życie nocne gwarantowane przez różnego rodzaju kluby i dyskoteki (szczególnie dotyczy to Alanyi, Marmaris i Bodrum).

Egipt

Egipt jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. Nic w tym dziwnego zważywszy na fakt, iż zawsze możemy spodziewać się tam ładnej pogody (nawet w okresie zimowym). Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Możemy równie dobrze spędzać czas w kurorcie odpoczywając i relaksując się przy drinku, jak i korzystać z ofert bardziej aktywnego wypoczynku. Szczególnie dotyczy to sportów wodnych (możemy uprawiać np. windsurfing, kitesurfing, czy też nurkować).

Przed wyjazdem warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kurortu. Niektóre z nich – Sharm el Sheikh i Hugahada – znajdują się niedaleko centrum. Na pewno będzie to znaczący plus dla ludzi lubiących chodzić po rożnego rodzaju sklepach, barach i dyskotekach. Dla osób gustujących w bardziej odosobnionych miejscach, dobrym wyborem będzie Marsa Alam. Warto jednak pamiętać, iż wieczorami będziemy raczej korzystać z hotelowych atrakcji. Na szczęście znajdują się w nich obiekty umożliwiające dobrą zabawę (np. dyskoteki). Jednak dla ludzi nie lubiących ograniczeń w swobodzie ruchów, będzie to dość duży problem.

Nie można zapomnieć o bogatej ofercie kulturowej. W końcu Egipt jest jednym z krajów, na terenie którego rozwijała się jedna z najstarszych kultur na Ziemi. Stąd tak popularne są wszelkiego rodzaju wycieczki fakultatywne (do Luskoru, czy tez Kairu). Co więcej dla ludzi naprawdę lubiących podróże, organizowane są wycieczki poza granice kraju (np. do Jerozolimy w Izraelu).

Jak widać wybór pomiędzy wyjazdem do tych miejsc może być trudny. Generalnie biura podróży zalecają, aby do Turcji wybierać się w okresie letnim, natomiast do Egiptu zimą jesienią i wiosną. Jednak jeżeli koniecznie będziemy chcieli zobaczyć Turcję w czasie urlopu zimowego, oczywiście nic nie będzie stało nam na przeszkodzie, żeby to zrobić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ