Rejsy wycieczkowe, czyli przepis na udany urlop

Wiele osób planując wyjazdy zagraniczne, zapewne nigdy nie zainteresowało się ofertami rejsów turystycznych uznając, iż podobna wyprawa daleko wykracza poza możliwości ich domowego budżetu. Tymczasem coraz więcej naszych rodaków decyduje się na taki sposób spędzania wolnego czasu.

Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się rejsy po Morzu Śródziemnomorskim. Spowodowane jest to zapewne urokami lata spędzonego na ciepłych wodach. Warto jednak pamiętać, o tym iż także morza północne zaczynają być coraz popularniejsze, z uwagi na naturalne piękno tamtejszego krajobrazu (np. fiordów norweskich). W okresie zimowym najczęściej wybierane są oferty biur podróży zajmujących się organizacją rejsów po ciepłych krajach egzotycznych np. Karaibach. Do ofert zaczynają trafiać także rejsy po największych rzekach, w tym europejskich np. Dunaju. Zapewne taka oferta będzie bardziej odpowiadała klientom, którzy nie czują się zbyt pewnie na pełnym morzu i wolą mieć stały kontakt z najbliższym brzegiem.

W trakcie trwania rejsu podróżnym oferowane są bardzo luksusowe warunki. Każdy pokój wyposażony jest we własną łazienkę i prysznic. Goście mają możliwość korzystania z licznych atrakcji. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas, dostępny jest basen, a nawet boiska i specjalne tory do joggingu. Ponadto organizuje się rożnego rodzaju zajęcia aktywacyjne, które mają pomóc zabić nudę przebywania na statku. W nocy do naszej dyspozycji zostają oddane bary, kluby oraz kasyna, pozwalające spędzić przyjemnie czas do białego rana. Dla osób, którzy wolą raczej spokojniejszą rozrywkę, zostaje oddany do użytku teatr, w którym wystawiane są przedstawienia.

Pomijając atrakcje dostępne na samym statku-hotelu, dużym plusem takiej wycieczki jest możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc podczas jednej podróży. Trasę zazwyczaj układa się w ten sposób, aby dystans oddzielający poszczególne miasta pokonywać w nocy. Dzięki temu chętni mogą wysiąść na ląd i rozpocząć zwiedzanie miejscowych atrakcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje w Bułgarii
Następny artykułTurcja i Egipt – co wybrać?

Uwielbiam piesze wycieczki, szczególnie po górach. Choć nie pogardzę także błogim lenistwem na ciepłym morzem :)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ