Egzotyczna wycieczka na Jamajkę

Planując swój wakacyjny często zastanawiamy się nad wyjazdami w jakieś egzotyczne kraje, leżące poza Europą. Dobrym miejscem wypoczynku jest Jamajka, która oferuje swoim turystom piękne widoki oraz niezapomniane wrażenia. O dobrym poziomie usług świadczy chociażby sama liczba odwiedzających ją ludzi (oscylująca wokół jednego miliona).

Wspominając o potencjalnych atrakcjach Jamajki, nie można pominąć naturalnego piękna wyspy. Różnorodność geologiczna tych terenów (posanacyjnych zarówno, jaskinie, głębokie wąwozy oraz góry) sprawi, że turyści będą mogli oglądać piękne krajobrazy, wpływające dodatnio na ich wrażenia estetyczne. Warto wspomnieć tutaj o majestatycznych Górach Błękitnych, które będą stanowić dużą atrakcję dla każdego turysty górskiego. Należy pamiętać o tym, iż o ile na północy kraju możemy napotkać plaże z białym piaskiem, o tyle na południu są one koloru czarnego. Dla turysty z Europy podobny widok będzie zapewne czymś niezwykłym. Na wyspie można także napotkać miejsca nadające się świetnie do nurkowania. Miejscowi udostępniają niezbędny sprzęt. Stąd też zapaleni fani tego rodzaju aktywności, powinni być usatysfakcjonowani pobytem na Jamajce.

Jeżeli chodzi o same plaże to słyną one jako jedne z najpiękniejszych i najdłuższych na świecie (jedna z nich liczy sobie 11 km). Tą atrakcję docenili także reżyserzy filmowi, którzy w trakcie realizacji przygód o słynnym agencie brytyjskiego wywiadu – Jamesie Bondzie, zdecydowali się na kręcenie scen, własnie na plażach Jamajki.

Jamajka słynie jako ojczyzna jednego z najlepszych muzyków reggae – Boba Marley’a. Do dzisiaj zachował się jego rodziny dom w małej wioseczce – Nine Miles. Po śmierci Marleya utworzono w jego domu muzeum z galerią fotograficzną. Warto także pamiętać o tym, iż Marley został pochowany w Nine Miles, w rodzinnej krypcie wraz ze swoją gitarą. Dla fanów tej muzyki stanowi ona swoistą Mekkę, do której trzeba się udać przynajmniej raz w życiu.

Wiele krajów posiada specjalny produkt, z którego słynie na całym świecie. Nie inaczej jest z Jamajką. Warto wspomnieć o lokalnym wyrobie, który znają chyba wszyscy fani filmów lub książek o piratach. Chodzi mianowicie o rum, którego produkcja rozpoczęła się już w XVII wieku. Dla wielu picie czystego trunku nie będzie zbyt przyjemnym przeżyciem, dlatego turytom często oferuje się rożnego rodzaju drinki.

Wyjazd na Jamajkę może stać się dla nas niezapomnianym przeżyciem. Tych którzy martwią się, czy może ona posiadać odpowiednią bazę hotelową, przekonają zapewne rzesze odwiedzających ja turystów. Jamajka z pewnością spełni oczekiwania tych, którzy szukają miejsca z pięknymi widokami, w którym będą mogli swobodnie wypocząć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ