Warszawa to miasto pełne różnorodności. Jak na stolicę przystało, znajdują się tutaj najbardziej luksusowe hotele, zlokalizowane w najbardziej prestiżowych miejscach, takie jak okolice Łazienek Królewskich, czy dzielnice pełne eleganckich budynków ambasad. W warszawie znajdziemy też hotele najdziwniejsze, najbardziej zwariowane, ale jednocześnie też na wskroś przesiąknięte najbardziej aktualnymi trendami. Poniżej pokażemy jeden z nich.

Hotel Kapsułkowy

Mowa o przedziwnym hotelu kapsułkowym, którego pomysł zaczerpnięto z Tokio. Japonia znana jest z tego, że mieszkańcy są skazani na szukanie najróżniejszych pomysłów na wydobycie wolnej przestrzeni – dotyczy to także turystów, którzy nie raz, odwiedzając Japonię stykają się z sytuacją, gdy zamiast własnego pokoju hotelowego do wynajęcia, otrzymują łóżko w kapsule. Kapsuły umieszczone są na ścianie, wyglądają nieco jak plaster miodu. Turysta ma do dyspozycji jedynie ową norkę. Może ją zasłonić, aby uzyskać nieco prywatności. Bagaże zostawia się we wspólnej szafce w pokoju. Wbrew negatywnym opiniom, hotele tego typu są bardzo czyste i spokojne. Nagromadzenie dużej ilości turystów na małej powierzchni nie jest problemem – trudna sytuacja wymusza na gościach hotelowych zachowywanie dość dużej dyscypliny. Koszt noclegu w takim miejscu wynosi 65 zł.

Hotel – kapsuła kosmiczna

Ciekawostką jest też jeden z hoteli zlokalizowanych w samym centrum, o wyglądzie wielkiej kapsuły kosmicznej. Wchodzimy do hotelu ze sklepu, a znajdując się już w środku mamy wrażenie, że znaleźliśmy się na nowojorskiej ulicy. Ściany pomalowane są ręką miejscowych artystów. Nie ma obsługi, a za nocleg płacimy telefonem. Mimo że hotel jest bardzo nowoczesny, to nie płacimy zbyt wiele za nocleg.

Barki nad Wisłą

Kolejnym ciekawym hostelem jest miejsce nad Wisłą, zlokalizowane kilka km za miastem, gdzie stacjonują drewniane barki. Wystrój jest dość surowy, ale też schludny. W środku nie ma ogrzewania – barki ogrzewane są kozami napędzanymi drewnem. Zaletą odbywania noclegów w takich miejscach jest możliwość obcowania z naturą, wyrwania się poza miasto i doświadczenie czegoś ciekawego. Z tego powodu z hoteli tego typu korzystają nie tylko turyści, ale także miejscowi.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ