Mazury to prawdziwie zaskakujący region, gdyż do zaoferowania mają nie tylko urzekający bogactwem natury krajobraz, lecz także zabytki, które zostały dyskretnie ulokowane na ich terenie. Wystarczy wspomnieć Grunwald czy Wilczy Szaniec, dwa bardzo istotne pod względem polskiej historii miejsca, które znajdują się właśnie na Mazurach. Wiosną warto wybrać się także do Pasymia, gdyż w zanadrzu miasto ma kilka interesujących budowli.

Kiedy słyszysz o Mazurach, z pewnością pierwsze co sobie wyobrażasz to rozległe lasy i jeziora, a także białe maszty żaglówek sunących nad ich powierzchnią. Na Mazury wybieramy się na wędrówki, w poszukiwaniu ciszy, w celach wypoczynkowych i po to, aby nacieszyć się przyrodą. Niestety nieczęsto wspomina się bogatą historię tego regionu, dlatego z pewnością mało kto wie, iż Pasym to najstarsze miasto na Mazurach, którego korzenie sięgają 1386 roku. Warto wybrać się w to miejsce, w poszukiwaniu historii, a także ciekawej architektury. Pasym ma wiele do zaoferowania, a jeśli chcesz możesz przy okazji odwiedzić także Olsztyn, położony zaledwie 30 km od tego miasta.

Apartamenty w Pasymiu – odkrywanie Mazur może być wygodne

Znaczącą zaletą Pasymia jest jego położenie w malowniczym zakątku na Mazurach, pomiędzy trzema jeziorami: Kalwą, Leleskim i Gromem. Aby w pełni cieszyć się z pobytu nad wodą, warto wziąć pod uwagę wynajem apartamentu. W mniejszych miejscowościach w Polsce coraz częściej można znaleźć urocze miejsce na nocleg, przy czym nie musisz rezygnować z udogodnień, które dodatkowo umilają pobyt. Korzystając z zaufanej bazy noclegowej tak jak w przypadku apartamentów Sun&Snow, masz pewność, że na Twój przyjazd wszystko zostanie przygotowane z najwyższą starannością. Apartamenty Sun & Snow Pasym Osada Zamkowa to kompleks domków znajdujących się na urzekająco położonych brzegach jeziora Kalwa. Już z okna dojrzysz jezioro, które w słoneczne dni odbija promienie słońca, wyglądając przy tym bardzo atrakcyjnie. Ponadto wystarczy, że wyjdziesz z domu i przejdziesz kilkadziesiąt kroków, a dotrzesz do jego zielonych brzegów, które zachęcają do spacerów lub jazdy na rowerze. Niedaleko Osady Zamkowej jest również Rynek, te zaledwie 300 metrów spokojnie pokonasz pieszo.

Historyczna strona Pasymia – Mazury to więcej niż tylko przyroda

Pasym to spokojne miasteczko, które do zaoferowania zwiedzającym ma także kilka ciekawych zabytków. Jednym z najcenniejszych, pod względem historycznym, zachowanych budynków w mieście jest gotycki kościół ewangelicki zbudowany w 1391 roku (co oznacza, że ma już 627 lat!) W okresie przed reformacyjnym był kościołem pw. św. Barbary, a od 1525 r. do chwili obecnej jest świątynią ewangelicką. W jego wnętrzu znajdują się m.in. przepiękne organy umieszczone w barokowej szafie organowej pochodzącej z 1705 roku. Odbywają się tam również Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej goszczące wielu artystów. Kolejnym wartym uwagi budynkiem jest neogotycki ratusz z wieżą w stylu renesansowym, który został wybudowany w 1855 roku. Jego kształt wzorowany jest na niemieckim zamku w Babelsbergu. W Pasymiu znajduje się także wieża ciśnień o oryginalnym kształcie. Powstała w roku 1911 i nadano jej formę kwiatu otulającego łodygę i zakończono stożkowym dachem z latarenką na szczycie.

Pasym to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Odnajdą się tam zarówno pasjonaci natury, jak i historii. Przy czym warto także skorzystać z tego co najbardziej charakterystyczne w okolicy, czyli z przepięknych jezior.  Możesz zdecydować się na wędkowanie, wyprawy kajakowe czy kąpiele wodne. Ponadto nad Kalwą panuje idealny spokój, gdyż jezioro objęte jest strefą ciszy, dlatego motorówki czy inne głośne maszyny nie zakłócą Twojego wypoczynku. Sprawdź apartamenty na Sun&Snow i wybierz się tam najprędzej, by korzystać z uroku mazurskiego regionu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ