miażdzyca
fot. Pixabay.com

Miażdżyca to choroba przy której ścianki naczyń zostają zwężone przez odkładające się latami lipidy co skutkuje mniejszym przepływem krwi a więc i tlenu raz ze składnikami odżywczymi.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/miazdzyca-serca/

Pierwsze objawy

Początki łatwo można pomylić z objawami zwykłego osłabienia organizmu. Pojawiają się bóle nóg, problemy z koncentracją czy zmęczenie. Warto w tym momencie przeprowadzić badania i sprawdzić czy nie są to początki miażdżycy. U niektórych pacjentów mogą pojawić się żółte zgrubienia na skórze w okolicy powiek, zgięć łokci czy pod piersiami. Są to złogi cholesterolowe. By stwierdzić miażdżycę, wykonuje się badanie USG z przyssawką Dopplera które sprawdzi przepływ krwi. Poziom zatkania tętnic można również zbadać wykonując tomografię.

 

Przebieg choroby

Miażdżyca dużo częściej dotyka mężczyzn oraz osoby obciążone genetycznie . Chorobie sprzyja także nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz nieprawidłowe stężenie cholesterolu. Schorzenie powoduje niedotlenienie serca, a ze względu na zablokowane tętnice, musi ono pracować dużo mocniej co jest ogromnym wysiłkiem dla organizmu. Z czasem prowadzi to do rozrostu serca więc potrzebuje większej ilości tlenu który nie jest dostarczany. Prowadzi to do bólu nawet przy niewielkim wysiłku oraz pojawia się ryzyko pęknięcia tętnic podczas którego odrywają się skrzepy mogące powodować zatory co może prowadzić do niedokrwienia.

 

 

Przeczytaj też: http://www.bikeaction.pl/naturalne-leczenie-choroby-wiencowej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ