wakacje
fot: pixabay.com

Wakacje w rodzinnym gronie to spore wyzwanie. Choć same wakacje, urlop kojarzą nam się z przyjemnie spędzonym czasem, odpoczynkiem, dobrą zabawą to jednak pogodzenie potrzeb wszystkich członków rodziny okazuje się bardzo trudne. Każdy ma swoje oczekiwania na temat tego, jak powinny wyglądać wymarzone wakacje. Różnimy się tez pod względem preferencji dotyczących aktywności, destynacji podróży, do tego dochodzą jeszcze indywidualne fizjologiczne potrzeby, jak choćby konieczność drzemki w ciągu dnia u małych dzieci.

Zobacz też: http://trzypion.pl/rodzina-na-wakacjach/

Gdzie pojechać

Największą trudność sprawia wybranie odpowiadającego wszystkim miejsca pobytu. Zazwyczaj jest tak, że powstają różne wykluczające się warianty. Wakacje to szczególny czas odpoczynku, każdy ma prawo by spędzić go radośnie. Trzeba jednak pójść na kompromisy, aby zadowolić wszystkich. Optymalnym miejscem będzie górska okolica z dostępem do rzeki czy jeziora lub basenu. W ten sposób zapewnimy sobie dostęp do górskich szlaków, wspinania się jak również do wodnych sportów, dla miłośników pływania. Warto zorientować się czy w pobliżu jest infrastruktura, jakiej oczekujemy. Być może nastoletnim dzieciom będzie szczególnie zależało na kontakcie z innymi rówieśnikami na dyskotekach czy w salach gier. 

Urlop z małymi dziećmi

Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi, zdecydowanie lepszym wyborem będzie ustronne miejsce. Unikajmy tłumnych miejscowości wypoczynkowych, które przepełnione są straganami i innymi komercyjnymi miejscami. Oszczędzimy sobie dzięki temu wielu awantur, płaczów, codziennych próśb o kolejną nową zabawkę. Trudno winić dzieci za takie zachowanie, właściciele kramów doskonale wiedzą, czym trafią do małych klientów i specjalnie to eksponują, ustawiają się przy głównych arteriach czy zejściach na plażę. Wybierając spokojną, ustronna miejscowość sprawimy, że dzieci bardziej będą się cieszyły z czasu, zabawy w nowym miejscu i korzystania z jego uroków. Możemy za to wybrać się raz czy dwa do innego miasteczka , by kupić pamiątki. Pozwólmy wtedy dzieciom wybrać to, na co maja ochotę. Taki dzień będzie dla nich większa atrakcją niż codzienne kupowanie niepotrzebnych drobiazgów.

Przeczytaj też: http://nieoficjalnie.pl/jak-podzielic-dom-aby-wszyscy-domownicy-czuli-sie-w-nim-dobrze/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ