ładowanie akumulatora
fot. pexels.com

Świadomość tego, jak należy ładować akumulator jest o tyle ważna, ponieważ tak naprawdę może on nam rozładować się w każdym momencie i będziemy wówczas musieli praktycznie natychmiastowo zareagować. Dowiedz się zatem, jak zachować się, gdy akumulator będzie wymagał naładowania – jak go prawidłowo naładować?

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jakim-pradem-ladowac-akumulator/ 

Czy jest określony czas, przez który należy ładować akumulator?

Na czas ładowania akumulatora ma wpływ wiele rozmaitych czynników. Głównymi z nich są stopień rozładowania akumulatora – im większy, tym czas ładowania będzie dłuższy. Dodatkowo są to parametry i konstrukcja prostownika oraz typ, rodzaj samego akumulatora. Jednym ze sposobów ładowania akumulatora jest ten opisany poniżej. Sprawdzi się on w większości przypadków, także koniecznie się z nim zapoznaj.

Jak naładować akumulator prostownikiem?

Jednymi z lepszych prostowników są te, które wyposażono w tzw. podsystem sterowania elektronicznego natężeniem prądu stałego oraz jednocześnie posiadające stabilizację napięcia ładowania. tego typu prostowniki są najbardziej skuteczne, najbezpieczniejsze i co najlepsze – najszybciej potrafią naładować akumulator.

Podczas szukania prostownika, warto zwrócić uwagę na ten, który w końcowym etapie ładowania, jest w stanie uzyskać maksymalne napięcie stałe. Jego wartość powinna sięgać 14,4 V. Dodatkowo taki prostownik powinien posiadać funkcję odłączania zasilania zaraz po naładowaniu samych ogniw akumulatora do konkretnego poziomu, momentu.

Prostowniki, które posiadają zbyt duże napięcie oraz prąd ładowania z jednej strony gwarantują szybsze naładowanie akumulatora, ale z drugiej takie szybkie ładowanie ogniw sprawia, że nie mamy gwarancji, iż gęstość prądu w tak naładowanym akumulatorze będzie równa do tej zalecanej przez producenta. W skutkach może do doprowadzić do szybkiego ponownego rozładowania się akumulatora.

Nieco inaczej postępuje się w przypadku akumulatorów konwencjonalnych i samoobsługowych, natomiast zdecydowanie najczęściej akumulatory ładuje się prostownikiem, jaki został opisany powyżej.

Przeczytaj też: http://www.cupit.pl/jak-profesjonalnie-dobrac-sluchawki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ