irlandia
fot. pexels.com

Irlandia – wyspa otoczona Oceanem Atlantyckim, morzami Irlandzkimi i Celtyckimi. Miejsce które słynie z dużej ilości zieleni, Dnia Świętego Patryka, niesamowitego powietrza. Sprawdź, co warto zwiedzić w Irlandii!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/dzien-sw-patryka-zazielenmy-sie-jak-irlandia/

Dublin, stolica Irlandii

Dublin poza tym, że jest stolicą Irlandii jest również największym miastem tego kraju i właśnie z tego względu jest tu mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc. Ciekawe widoki stanowią miejsca przy wschodnim wybrzeżu, nad Irlandzkim Morzem, a dokładnie u ujścia Liffey (rzeki) – bowiem właśnie w tym miejscu leży Dublin. To, co najchętniej odwiedzają tutaj turyści to dom i pomnik James’a Joyce’a; most Oconnell, który słynie z tego, że jest szerszy niż dłuższy; park miejski Phoenix Park, który jest największym tego typu parkiem w Europie.

Miasto Galway

Warto również odwiedzić miasto Galway, które znajduje się na zachodzie Irlandii. To właśnie z tego miasta można zobaczyć Klify Moheru – skały, które wynurzają się z morza i sięgają od 120 do 200 m; jest również Park Narodowy Connemara; czy też słynny claddagh ring, czyli klasyczny irlandzki pierścień, który powstał w Galway w XVII wieku.

Wyspy Aran

Są to 3 malownicze wyspy, które znajdują się w Zatoce Galway i stanowią jedno z głównych miejsc odwiedzanych przez turystów na Irlandii. To, co jest ciekawe w tych wyspach to fakt, że są one zamieszkane przez ludzi. Na największej wyspie mieszka około 800 mieszkańców, którzy posługują się językiem gaelickim.

Cork

Miasto, które po Dublinie jest największym miastem Irlandii znajduje się przy ujściu Lee (rzeka). Wielu turystów, ale też mieszkańców Irlandii lubią wyjeżdżać do tego miejsca na krótki, weekendowy wypad. Z tego miejsca można podziwiać m.in. znaną trasę widokową Ring of Kerry.

Inne miejsca

Wśród innych miejsc i zabytków, które warto zobaczyć będąc w Irlandii są jeszcze Wodospady Mahon, znajdujące się na trasie Cork-Waterford; Copper Coast Drive – samochodowa trasa widokowa nad oceanem; Belfast – stolica Irlandii Północnej; Bushmills – miasteczko słynące z produkcji alkoholu (whiskey).

Przeczytaj też: http://www.bytovia.pl/pomysly-na-sesje-slubne-zainspiruj-sie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ