Gdzie wyjechać na zimowy urlop

Spora część Polaków chcąc uniknąć spędzania urlopu zimowego w rodzinnym kraju, decyduje się na wyprawę za granicę. Bardzo często wyjeżdżamy poza granice Europy, pragnąc zapomnieć chociaż na chwilę o ponurej zimowej atmosferze. W dzisiejszych czasach dzięki tanim środkom transportu, praktycznie każdy może sobie pozwolić na podobną podróż.

Jednym z bardziej atrakcyjnych i najczęściej odwiedzanych miejsc jest Egipt (mówimy tutaj tylko o Polakach). Pomimo tego, iż styczeń oraz luty należą do najchłodniejszych miesięcy, to temperatura dzienna i tak przekracza 25 stopni Celsjusza. Trzeba jednak uważać na wodę, która w tamtym okresie może być bardzo zimna. W takich wypadkach lepiej jest skorzystać z podgrzewanego basenu w hotelu. Wyjazd w tamte rejony wiąże się nie tylko z piękną pogodą, ale także z atrakcyjnymi i unikalnymi zabytkami, które pozostały po jednej z najstarszych kultur na Ziemi. Dodatkowym atutem wycieczki do Egiptu jest jej cena oscylująca w granicach paru tysięcy złoty za tydzień wypoczynku. Jest to stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę czas oraz lokalizację (poza granicami Europu, w ciepłym i atrakcyjnym miejscu).

Kolejnym popularnym ośrodkiem wczasowym są Wyspy Kanaryjskie. Plusem jest to, iż znajdują się one stosunkowo blisko Polski, dzięki czemu podróż jest mniej męcząca. Możemy wybierać z kilku kurortów porozmieszczanych na różnych wyspach np. Fuerteventurze, Teneryfie, czy Gran Canarii. Oprócz ładnej pogody oferują one wiele atrakcji dla całej rodziny. Dzięki temu nasze dziecko nie będzie się nudzić podczas wyjazdu (należy się jednak liczyć z tym, iż każde wejście będzie związane z dodatkowymi kosztami).

Oczywiście można wybrać bardziej egzotyczne miejsca np. w Ameryce Południowej (tj. Meksyk, Dominikana), które także zagwarantują nam odpoczynek od zimowej aury w Polsce. Należy jednak brać pod uwagę to, iż cena takiej wyprawy będzie nawet kilkukrotnie wyższa, niż wyjazd do Egiptu. Jest więc to raczej wersja dla ludzi bardziej majętnych, chcących zobaczyć odległe egzotyczne kraje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLetni biwak w górach
Następny artykułJak oszczędzić pieniądze na wczasach

Uwielbiam piesze wycieczki, szczególnie po górach. Choć nie pogardzę także błogim lenistwem na ciepłym morzem :)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ