Jak oszczędzić pieniądze na wczasach

Wyjazd na wczasy często wiąże się ze sporymi kosztami.Dotyczy to w szczególności ofert biur podróży, które muszą narzucać odpowiednią marżę pozwalającą im zarobić. Nie oznacza to jednak, iż musimy całkowicie rezygnować z wypoczynku. Warto poświęcić trochę więcej czasu oraz energii na samodzielne zaplanowanie wyjazdu.

Jeżeli myślimy o oszczędnościach, możemy zastanowić się nad przełożeniem urlopu pod koniec lata, np. na wrzesień. Należy jednak pamiętać o tym, że co prawda cena pobytu będzie niższa, jednak pogoda może nam już nie dopisać. Warto także rozejrzeć się za mniej popularnymi ośrodkami, które niejednokrotnie oferują niższe ceny, chociaż standard usług nie odbiega poziomem od droższej konkurencji.

Transport

Decydując się na przejazd własnym środkiem transportu, warto rozważyć przejazd nocą. Dzięki mniejszemu ruchowi na drodze, możemy spalić mniejszą ilość paliwa (dodatkowo sama podróż jest przyjemniejsza). Warto jednak w takim przypadku, regularnie zmieniać kierowców, gdyż zbytnie zmęczenie może prowadzić do wypadku.

Możemy także skorzystać z przejazdu transportem publicznym. Plusem jest to, iż nie musimy się niczym przejmować. Wsiadamy i po prostu jedziemy do celu. Nie należy jednak zapominać o minusach takiego rozwiązania. Zazwyczaj nie będziemy mogli zatrzymać się po drodze, aby zwiedzić atrakcyjne miejsca, które mogły wpaść nam w oko w trakcie podróży. Warto także pamiętać o tym, iż o ile w busach są rezerwacje na określoną liczbę miejsc (w przypadku dłuższych tras), o tyle w pociągu może zdarzyć się sytuacja, gdy będziemy musieli stać przez większą część drogi, z uwagi na dużą liczbę podróżnych. Należy wspomnieć także o możliwości transportu samolotem. Na lotniskach w Krakowie istnieje możliwość lotu do Gdańska za kilkaset złotych. Nie jest to jednak zbyt atrakcyjna alternatywa dla ludzi chcących oszczędzić na swoich wakacjach.

Grupony

Ciekawą opcją jest skorzystanie z ofert tzw. gruponów, polegających na robieniu wspólnych zakupów z innymi ludźmi. Niektóre serwisy (np. Groupon, Cityteam, Gruper) utworzyły specjalne działy z tanimi podróżami. Dzięki skorzystaniu z ich ofert wakacje mogą być tańsze nawet o 80%. Co więcej dotyczą one nie tylko ośrodków lokalnych (np. 1199 zł zamiast 2494 za 7-dniowy pobyt dla 2 osób ze śniadaniami w Gościńcu Zamkowym w Darłowie), ale też zagranicznych (np. 1 600 zł zamiast 4 560 zł za 7-dniowy pobyt dla 2, 3 lub 4 osób w apartamencie Hotelu Les Dàlies koło Barcelony). Wszystko zależy od naszej cierpliwości i determinacji w wyszukiwaniu promocyjnych wycieczek.. Warto wszakże pamiętać o tym, iż często cena obejmuje jedynie jakiś podstawowy pakiet usług. Trzeba mieć to na uwadze decydując się na korzystanie z takich ofert.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ