Dieta domowa – jakich produktów powinniśmy unikać na zdrowej diecie?

0
963

Dobrze zbilansowana i zdrowa dieta domowa zakłada spożywanie tradycyjnych potraw w ulepszonej formie, to znaczy ze zdrowych produktów. Niezależnie od efektów, jakie chcemy uzyskać, konieczne jest przestrzeganie pewnych kluczowych zasad. Jedną z nich jest wykluczenie z diety pewnych elementów, które mogą nam szkodzić.

Produkty bogate w glutaminian sodu

Glutaminian sodu jest substancją często obwinianą za zwiększony apetyt. Jednak główną jego wadą jest fakt, że sprawdza się idealnie jako wzmacniacz smaku. Sprawia, że chcemy jeść konkretny produkt jeszcze częściej. Z dodatku glutaminianu sodu słyną fastfoody i wiele słonych, niezdrowych przekąsek. Aby uniknąć objadania się niezdrowymi fast-foodami, warto unikać jedzenia poza domem. Jedzenie na mieście jest jednak nieuniknione w pewnych wypadkach, jednak jeśli już musimy, wybierajmy restauracje i miejsca, w których można zjeść lepiej niż w fast-foodach. Jeszcze korzystniejszym dla nas rozwiązaniem będzie przygotowywanie sobie posiłków samodzielnie (np.: do pracy lub szkoły) czy też korzystanie z catering dietetyczny z dowozem Warszawa.

Catering dietetyczny to doskonała alternatywa dla naszych posiłków przygotowywanych samodzielnie. Jednak dieta pudełkowa to ogromna oszczędność czasu, energii, pieniędzy. Nie musimy robić zakupów, układać jadłospisów i stać kilka razy dziennie w kuchni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dużo pracują lub mają problem z utrzymaniem diety. Dieta pudełkowa z dowozem  to ogromna różnorodność kaloryczna jak i smakowa, dlatego każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Słodycze i fast-foody

Poruszając temat produktów, które koniecznie powinniśmy wyłączyć z naszej diety, nie można pominąć słodyczy. Nie powodują one natychmiastowego głodu, jednak zawierają cukry proste, czyli natychmiastowy zastrzyk energii, który nie jest tym najkorzystniejszym dla naszego organizmu. Glukoza zawarta w słodyczach zużywana jest natychmiast, a jedzenie słodyczy w zbyt dużej ilości grozi poważnymi schorzeniami, w tym nadwagą i otyłością. Ponadto mogą być przyczyna insulino oporności. Porzucenie słodyczy z dnia na dzień jest wykonalne, jednak warto starać się dokonać tego z czasem.

Pikantne przyprawy

Chrzan, musztarda, chili, imbir, świeżo mielony pieprz czy ostra papryka czerwona to znane i uwielbiane przyprawy, nadające smak wielu potrawom. Ich ogromną wadą jest fakt, że mogą zwiększać apetyt. Pikantne przyprawy stymulują produkcję soku żołądkowego, żółci i enzymów trzustkowych dając organizmowi sygnał o zbliżającym się posiłku. Najlepszym sposobem radzenia sobie z nadmiernym apetytem jest przyzwyczajenie się do mniej przyprawionych dań. Podobnie jest w przypadku soli, która może podrażniać receptory naszej jamy ustnej i zwiększać wydzielanie śliny, aktywując układ trawienny. Z tego względu powinniśmy stopniowo uniezależniać własny organizm od złych przypraw i nawyków, dlatego warto to robić, by wywalczyć własne zdrowie oraz nienaganną, godną pozazdroszczenia sylwetkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ