O czym warto pomyśleć, kupując plecak turystyczny?

Jeśli nie chcesz przepłacać i żałować raz podjętego wyboru, zanim kupisz pierwszy lepszy plecak turystyczny, który wpadł Ci w oko lub który polecił Ci sprzedawca, wcześniej postaraj się pomyśleć o tym, czego tak naprawdę potrzebujesz. Mając świadomość tego, do czego taki plecak będzie Ci potrzebny, automatycznie będziesz wiedzieć, czego należy od niego wymagać – w jakie funkcjonalności plecak powinien być wyposażony, by podróżowanie było możliwie komfortowe. Nad czym warto zastanowić się w pierwszej kolejności?

Przeznaczenie plecaka

Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego, jak uniwersalne plecaki turystyczne. Jeśli nie planujesz dłuższych wypraw i interesują Cię jedynie kilkudniowe wypady w teren, nie potrzebujesz kupować plecaka o dużej pojemności. Po co dźwigać wielki plecak, jeśli nie ma takiej potrzeby? Duży plecak nie będzie Ci potrzebny, jeśli nie planujesz kilkudniowych wypraw z namiotem czy śpiworem. Do rekreacyjnego chodzenia po górach czy lasach wystarczającą konstrukcją będzie mały, kilkudziesięciolitrowy plecak turystyczny o niskiej wadze, nawet bez usztywniającego stelaża. Ważne jedynie, by tego typu plecak miał wygodne, szerokie ramiączka, które zagwarantują większy komfort wędrówki.

Zastanów się również, czy zamierzasz kontynuować swoje wędrówki, jeśli przyjdzie załamanie pogody. Jeżeli wiesz, że będziesz wędrować jedynie przy ładnej pogodzie, nie musisz inwestować w plecaki turystyczne wykonane z nieprzemakalnych tkanin, z dodatkowymi zabezpieczeniami chroniącymi zamki i wewnętrzne komory przed wilgocią. Jeśli chcesz przygotować się na każdą okoliczność i gwałtowne załamania pogody nie zniechęcą Cię do wyjścia w teren, od razu zainwestuj w markowy plecak wykonany z wodoodpornych tkanin, z dodatkowymi zabezpieczeniami, chociażby w postaci klasycznej pałatki naciąganej na plecak.

Jaka konstrukcja plecaka?

W sprzedaży znajdziesz różnorodne plecaki turystyczne stworzone z myślą o wielu zastosowaniach. Zanim wybierzesz jeden z nich, spójrz na jego konstrukcję i pomyśl, czy zagwarantuje Ci ona wygodę na szlaku. Zasadniczo chodzi o to, by potrzebne podczas wędrowania przedmioty mieć zawsze pod ręką, tak by nie trzeba było co chwilę grzebać w plecaku. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografowania, szukaj konstrukcji z osobną kieszenią na aparat i fotograficzny osprzęt. Jeśli lubisz mieć zawsze pod ręką mapę, wybierz model z zewnętrzną, ale wodoszczelną zakładką na mapę. Jeśli często coś przekąszasz, sięgnij po model z wieloma kieszonkami na jedzenie i picie, dzięki czemu będziesz je mieć stale pod ręką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ