kolonie dla dzieci
fot. pexels.com

Zapewnianie dzieciom wakacyjnych wyjazdów kolonijnych jest bardzo ważne z perspektywy ich dorastania, dojrzewania i uczenia się świata. Dowiedz się dlaczego jeszcze warto korzystać z kolonii i zorganizowanych wycieczek i wysyłać na nie dzieci.

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/rodzinne-wakacje/

Wyjazdy kolonijne dużo uczą

Wiele rodziców nie wyobraża sobie puścić dziecka na kolonie lub inny zorganizowany wyjazd. I rzeczywiście tego nie robią, jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że tylko ranią w ten sposób swoje dziecko. Otóż takie trzymanie dziecka pod kloszem sprawia, że nie jest ono w stanie poznać świata, zobaczyć jak funkcjonują inni ludzie. To niestety sprzyja temu, że schematy jakie panują w domu zbyt głęboko zakorzeniają się w środku dziecka i później, gdy wychodzi on na świat to nie potrafi się w nim odnaleźć.

To dlatego tak ważne jest, aby oswajać dziecko możliwie najwcześniej z innymi ludźmi, z tym, jak po prostu działa świat. Jest to bardzo pomocne w kontekście dojrzewania i późniejszej samodzielności, ponieważ mimo iż wakacje są zorganizowane, to dziecko jest bez rodziców, ma pewne obowiązki i musi je wykonać. Uczy się w ten sposób obcować wśród ludzi, ale też uczy się relacji, które są niezwykle istotne. 

Jakie kolonie wybrać?

Są rodzice, którzy uważają, że kolonie są niebezpieczne, mogą negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka i zwyczajnie mu zaszkodzić. Oczywiście, z pewnością można znaleźć takie oferty wyjazdów kolonijnych, że rzeczywiście lepiej, aby dziecko z nich nie skorzystało. Są jednak bardzo dobre wyjazdy, organizowane przez renomowane biura podróży, a nawet można tutaj wspomnieć o wyjazdach organizowanych przez parafię. Wybierając sprawdzone miejsce nie musimy się niczego obawiać i śmiało możemy taki wyjazd potraktować jako inwestycja w przyszłość i rozwój dziecka.

Jeśli jest taka możliwość, rodzic może pomyśleć o tym, aby razem z dzieckiem pojechać na taką wycieczkę, będąc pomocnikiem. Można znaleźć takie wyjazdy, gdzie chętnie przyjmuje się takie osoby. Jeśli rodzic obawia się pierwszy raz zaufać nieznanym dotąd ludziom, to naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojechać też na taki wyjazd, a na kolejny już wysłać dziecko samodzielnie.

Przeczytaj też: http://www.fabrykafigury.pl/rowerek-orbitrek-czy-bieznia-co-wybrac-do-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ