all inclusive - na czym polega?

Wczasy all inclusive są bardzo popularne nie tylko wśród Polaków, ale też turystów z innych krajów. Najczęściej wykupuje się je w biurze podróży. Z tej opcji korzystają najczęściej rodziny z dziećmi oraz osoby, które nie lubią samodzielnie organizować wyjazdów.

Jednym słowem są to wczasy dla wygodnych. Co tak na dobrą sprawę oznacza to określenie? Najczęściej oznaczenie all inclusive uprawnia do nielimitowanego dostępu do jedzenia oraz picia, nawet alkoholu.

Czy warto kupować all inclusive?

Planując urlop za granicą wiele osób stoi przed dylematem, czy warto kupić wczasy all inclusive, czy lepiej zorganizować jakiś wyjazd na własną rękę. Kiedy taki zakup to dobry pomysł, a kiedy nie?

Wczasy all inclusive warto wykupić, gdy chce wybrać się do krajów arabskich. Czemu? Ponieważ w takich miejscach lepiej nie ryzykować i unikać jedzenia na mieście. Chodzi tutaj głównie o warunki sanitarne, które panują w tamtejszych restauracjach. A poza tym jedzenie produktów niewiadomego pochodzenia może wywołać u nas klątwę faraona, a ona sprawi, że na pewno nie będziemy dobrze wspominać tego wyjazdu.

All inclusive warto również wykupić z innego powodu, podczas takiej wycieczki zazwyczaj większość czasu spędzamy w hotelu lub w jego okolicy. Mało komu chce się pokonywać długie trasy, żeby zjeść obiad. Może to też się okazać droższą opcją.

Przeczytaj też: http://bialamagia.pl/jak-nalezy-dbac-o-cere-tradzikowa/

Wczasy all inclusive nie warto kupować, w sytuacji gdy planujemy spędzić urlop w wybranym kraju europejskim lub bardziej egzotycznych kierunkach. Tutaj jedzenie na mieście jest o wiele bezpieczniejsze, poza tym jest większy wybór miejsc. Można znaleźć knajpy z wyższej półki, jak i te bardziej ekonomiczne. Wszystko jednak od tego jak skutecznie będziemy szukać lokalnych restauracji.

Kolejna zaleta to dowolność wyboru, każdego dnia możemy spożywać to na co mamy ochotę, a dodatkowo mamy możliwość poznawania nowych dań oraz smaków. Wybierając ten sposób spędzania wakacji może okazać się, że koszty będą większe niż na all inclusive, ale na pewno tego nie pożałujemy.

Źródło: https://travelandtaste.pl/

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ