środki owadobójcze

Przebywanie na świeżym powietrzu i w otoczeniu natury działa kojąco na nasze nerwy i zbawiennie na nasze ciało. Każdy z nas jak najczęściej powinien korzystać z walorów lasu, morza, jeziora lub gór. Jednak wiele osób nie lubi takich miejsc, ze względu na dokuczliwą obecność różnego typu owadów. To przecież roślinność, woda i odpowiednia temperatura przyciągają komary, kleszcze, osy, pszczoły i szerszenie. Na szczęście na rynku dostępne są środki, które stworzą nam skuteczną ochronę przed wszystkimi niechcianymi owadami.

Środki na komary

Komary mogą popsuć nawet najlepiej zorganizowany wypoczynek nad jeziorem, rzeką lub niedaleko lasu. Gdy poczują przychylny dla siebie klimat, gryzą każdą część ciała człowieka. Niektóre osoby wręcz przyciągają do siebie komary. Opuchnięte i swędzące ugryzienia psują wszelką radość z przebywania na zewnątrz.

W katalogu produktów firmy Vaco, który dostępny jest pod adresem internetowym: https://vaco-retail.pl/, znaleźć można szereg produktów zabezpieczających ludzi przed kleszczami. Do wyboru są środki, które swym zasięgiem działania obejmują pewną powierzchnię (np. pomieszczenia) oraz produkty dedykowane do stosowania na skórę i włosy człowieka. Jeśli chodzi o wyroby przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach (np. w namiocie, kamperze, domku wakacyjnym), to warto zwrócić uwagę na: płytki owadobójcze przeciwko komarom i innym owadom latającym i biegającym oraz nowoczesne urządzenia elektryczne działające z wymiennymi butelkami lub wkładami.

Natomiast do osobistej ochrony przed komarami służą przede wszystkim różnego typu spreje na komary. Długotrwale chronią przed owadami, mają przyjemny zapach i są bezpieczne dla skóry. W opcji są produkty dla dorosłych i dla dzieci. Godne polecenia są także kremy łagodzące skutki ukąszenia komarów. Przyspieszają regenerację i odbudowę uszkodzonego naskórka.

Środki przeciw kleszczom

O ile sama kleszcze nie są tak dokuczliwe, jak komary, to ich ukąszenie może mieć poważniejsze skutki. Ukłucie przez kleszcza może bowiem spowodować kleszczowe zapalenie mózgu lub boreliozę. Dlatego tak ważne jest właściwe zabezpieczenie się przed ugryzieniem przez kleszcza. Udając się do lasu lub na łąkę warto założyć coś na głowę (np. czapkę z daszkiem lub kapelusz) oraz odzież osłaniającą nasze ciało.

Aby zagwarantować sobie skuteczną ochronę, należy użyć spreju na kleszcze Vaco. Tego rodzaju produkt posiada specjalnie opracowany skład, który zniechęca owady przed ugryzieniem. Wystarczy spryskać nim ubranie i gotowe.

Środki zabezpieczające przed ugryzieniem osy, pszczoły lub szerszeni

Na koniec warto wspomnieć o środkach Vaco dedykowanych do odstraszania os, pszczół i szerszeni. W obiektach wakacyjnych, które są nieużytkowane w okresie jesiennym i zimowym, owady te często tworzą swoje gniazda. Do pozbycia się os i szerszeni warto zastosować spray na owady latające, eko pułapki na owady latające lub kleiste taśmy do drzew.

Z całą pewnością godnym polecenia produktem jest Vaco Strażak na osy i szerszenie Max. Środek ten posiada duży zasięg rozpylanej substancji (5m). Natychmiast likwiduje gniazda owadów wraz z ich larwami. Jest bezpieczny dla człowieka i łatwy w użyciu.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ