Kołobrzeg to miasto na polskim wybrzeżu, które przyciąga turystów nie tylko dzięki piaszczystym plażom. Coś dla siebie znajdą tu również osoby pragnące podreperować swoje zdrowie, a nawet… miłośnicy Dzikiego Zachodu. Zobacz, dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg!

Kołobrzeg jest znany przede wszystkim z rozległych plaż i bezpiecznych kąpielisk (należących do najczystszych w Polsce!). Jednak miasto to może pochwalić się także wielowiekową historią i licznymi atrakcjami dla całej rodziny. Nie bez znaczenia pozostaje również bogata oferta noclegowa, w tym ogromny wybór apartamentów na wynajem krótkoterminowy (m.in. apartamenty zrzeszone w sieci Sun&Snow).

Uzdrowisko w Kołobrzegu

W Kołobrzegu i jego okolicach można korzystać z dobrodziejstw naturalnych surowców leczniczych – torfu, wód mineralnych oraz solanki. Uzdrowiskowe walory miasta zaczęto dostrzegać już na początku XIX wieku, kiedy to powstał tu pierwszy zakład kąpieli morskich. Obecnie w Kołobrzegu funkcjonuje szereg obiektów sanatoryjnych, w których leczy się głównie dolegliwości ortopedyczne, otyłość, cukrzycę, reumatyzm, choroby górnych dróg oddechowych i skóry.

Co zobaczyć w Kołobrzegu?

Główną atrakcją Kołobrzegu jest bez wątpienia port, który leży u ujścia rzeki Parsęty do Morza Bałtyckiego. To największy tego typu obiekt w Polsce. Pełni funkcje: handlową, pasażerską i jachtową. Na stałe cumuje tu 6 statków pasażerskich, które rocznie obsługują około 250 tysięcy turystów. W porcie można również zakupić świeżą rybę oraz obejrzeć zabytkowe okręty, np. ORP Fala – okręt, który należy do straży granicznej i w latach 1965 – 1996 czynnie strzegł polskich granic.

W bezpośrednim sąsiedztwie portu mieści się latarnia morska. Warto wejść na jej szczyt – znajduje się tu bowiem pokaźny taras widokowy, z którego można podziwiać malowniczą panoramę miasta.

Do innych interesujących atrakcji w Kołobrzegu należą:

  • Molo – ma długość 220 metrów, co czyni z niego najdłuższy tego typu obiekt w Polsce.
  • Bazylika Mariacka – została wybudowana w XIII wieku, jednak od tamtej pory była kilkukrotnie niszczona w czasie działań wojennych. Na szczęście do dziś można w jej wnętrzach podziwiać takie zabytkowe przedmioty jak XIV-wieczna chrzcielnica czy krucyfiks. Na ostatnim poziomie budowli znajduje się taras widokowy.
  • Ogrody Hortulus Spectabilis – ich główną atrakcją jest ogromny labirynt grabowy i 20-metrowa wieża widokowa.

Atrakcje dla dzieci

W Kołobrzegu coś dla siebie znajdą również najmłodsi turyści. W czasie wypoczynku z dziećmi warto odwiedzić przede wszystkim:

  • Miasteczko z Dzikiego Zachodu – park rozrywki zaaranżowany w westernowym stylu. Na małych i dużych gości czekają takie atrakcje jak nauka strzelania z łuku, mechaniczny byk rodeo, pokazy kaskaderskie czy wizyta w wiosce indiańskiej.
  • Miasto Myszy – w zaaranżowanych w różnych stylach (kosmicznym, tropikalnym itp.) pomieszczeniach można zapoznać się z życiem kilkuset uroczych myszek i odkryć wiele zaskakujących faktów z życia tych gryzoni.
  • Maszoperia (Muzeum 6D) – eksponaty w tym niezwykłym muzeum odbiera się za pomocą wszystkich zmysłów: można tu usłyszeć szum morza, dotknąć zgromadzonych przedmiotów, a nawet obejrzeć naścienne malowidła, zakładając okulary 3D. Muzeum poświęcone jest życiu maszopskiej społeczności, czyli grupy rybaków wspólnie prowadzących połowy.

Sprawdź ofertę apartamentów Sun&Snow w Kołobrzegu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ