Jak zaplanować wyjazd z małym dzieckiem

Większość z nas stara się unikać wyjazdów z małymi dziećmi. Obawiamy się, że opieka nad nimi w czasie wycieczki, doprowadzi do tego, że nie będziemy w stanie sami wypocząć. Wszystko jednak zależy od dobrego zaplanowania wyjazdu, tak aby nasz pociecha była po prostu jeszcze jednym uczestnikiem wyprawy, a nie zawadą. Oczywiście wymaga to od nas pewnych wyrzeczeń, jednak chyba lepiej zmodyfikować program zwiedzania, niż całkowicie z niego zrezygnować.

Zwiedzanie

Na początku należy dostosować nasze plany do wieku dziecka. Nie chodzi tylko o samą intensywność zwiedzania, ale także odpowiedni dobór atrakcji. Nie należy nastawiać się zbytnio na chodzenie po muzeach i obiektach architektonicznych, które szybko mogą znudzić naszego malucha (szczególnie jeżeli będzie to miejsce, w którym nie będzie mógł swobodnie się poruszać). Dobrym rozwiązaniem jest odwiedzanie obiektów, nie posiadających rygorystycznie wyznaczonej trasy, gdzie nasze dziecko będzie mogło zobaczyć ciekawe rzeczy (np. ogrody zoologiczne, parki rozrywki itd.). Na początku warto podróżować do miejsc znajdujących się blisko naszego domu. Z czasem gdy dziecko przyzwyczai się do wypraw rodzinnych, będzie można wybierać odleglejsze miejsca.

Zakwaterowanie

Istotną sprawą jest wybór odpowiedniego miejsca zakwaterowania. Należy pamiętać o tym, aby hotel był ulokowany daleko od głównych dróg, aby zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo oraz spokój. Warto także wybrać nieco lepszy standard pokoju, niż gdybyśmy podróżowali sami. Nie musi to być od razu hotel 5 gwiazdkowy. Chodzi o to aby warunki higieniczne były na odpowiednim poziomie, aby ograniczyć ryzyko zachorowania.

Podróż

Oczywiście już w trakcie pakowania należy zatroszczyć się o odpowiedni dobór gier i zabawek, które uprzyjemnią naszemu maluchowi podróż. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na kierowaniu pojazdem (jeżeli wybierzemy własny środek lokomocji) lub po prostu zagwarantuje, że dziecko będzie grzecznie siedziało na miejscu (np. w trakcie przejazdów busem). Warto także rozmawiać z dziećmi, które często są ciekawe rożnych rzeczy i mają do nas wiele pytań. Dzięki temu podróż zyska walory edukacyjne, gdyż umożliwimy dziecku poznawanie otaczającego nas świata.

Oferta z biura podróży

Nie musimy koniecznie sami organizować wyjazdu. Możemy zdać się na biura podroży, które w swoich biuletynach zamieszczają oferty wyjazdów rodzinnych. Zarówno warunki mieszkaniowe, jak i odwiedzane atrakcje są dopasowywane do potrzeb wszystkich członków rodziny. Dzięki temu nasze dziecko w trakcie takiej wyprawy nie będzie się nudziło, a także my sami będziemy mogli przyjemnie spędzić czas (bez potrzeby martwienia się o podstawowe kwestie, jak np. śniadanie). Oczywiście warto wcześniej precyzyjnie poznać daną ofertę (jakie pokoje, rodzaj i ilość posiłków). Dzięki temu będziemy mogli wybrać tą, która spełnia wszystkie nasze wymagania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ