Istnieje przekonanie, że Śląsk to nieciekawy region z „kopalnianym” krajobrazem. Nic bardziej mylnego! Jeśli jesteś turystą, koniecznie spróbuj to zobaczyć, zjeść czy przeczytać. Zapraszamy do przeczytania naszego miniprzewodnika!

Miejsce

Być może się zdziwisz, ale na Śląsku jest mnóstwo magicznych, przyciągających miejsc, w których po prostu trzeba być. Uwielbiamy klimaty zamkowe, a tutaj tych budowli nie brakuje! Koniecznie wybierz się do Ogrodzieńca – tam znajduje się najpopularniejszy w regionie zamek. Ponadto powinny Ci się spodobać jeszcze te znajdujące się w Będzinie oraz w Pszczynie. Wolisz nieco bardziej miejskie otoczenie i raczej nie masz zamiaru ruszać się z Katowic? Polecamy taras widokowy na Spodku (zwłaszcza po zmroku), z którego widać piękną panoramę miasta. Wieczorem zaś wybierz się do pubu ze znajomymi na ulicę Mariacką – mekkę rozrywkowych ludzi.

Jedzenie

Tradycyjny śląski obiad składający się z klusków śląskich, rolady i modrej kapusty to oczywiście kulinarny must-have. A co powiesz na desery w innej postaci? W Katowicach w wielu lodziarniach możesz zjeść naturalne lody w czarnym wafelku, który symbolizuje węgiel – rzecz, z której słynie śląski region. Do domu zabierz z kolei przynajmniej jedną paczkę Szkloków – cukierków w typie landrynek w przeróżnych wersjach. Najpopularniejsze są winogronowo-śliwkowe o oryginalnym, słodko-kwaśnym posmaku. To bardzo oryginalna pamiątka ze Śląska nie tylko dla najmłodszych.

Czasopismo

Jeśli mielibyśmy wybierać czasopismo ze Śląska, które warto przeczytać, postawilibyśmy na Silesia Smile. Niewiele jest w tym rejonie ciekawych magazynów, które skupiłyby się zwłaszcza na tematach związanych ze Śląskiem. Silesia Smile jest na pewno jednym z nich. Magazyn porusza szeroko pojętą tematykę lifestylową, a konkretniej takie dziedziny jak zdrowie, moda, nauka, ekonomia, biznes itp. Jest kwartalnikiem dostępnym w wielu znanych punktach Śląska (m.in. NOSPR, Altus czy Teatr Śląski) zupełnie za darmo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ