Praca w hotelu

Praca w hotelu, jak każda praca z ludźmi, potrafi być naprawdę wyczerpująca. Oczywiście, niektózy goście hotelowi są mili i bardzo uprzejmi, ale inni zaś potrafią dać nieźle w kość. Niestety, najczęściej z wymagającymi gośćmi pierwszy kontakt łapie recepcjonista i to on powinien uzbroić się w anielską cierpliwość.

Praca recepcjonisty z pozoru może wydawać się łatwa i przujemna. Jednak gdy dołożymy do niej czynnik ludzki, a także pracę w godzinach nocnych czy też na stojąco, to przestaje być tak kolorowo. Zwłaszcza, że wymagania wobec kandydata na recepcjonistę potrafią być naprawdę sporo, za to zarobki raczej skromne.

Na pracę na recepcji zazwyczaj decydują się absolwencji technikum hotelowego lub klas o podobnym profilu. Znają oni zasady funkcjonowania hotelu, co może okazać się bardzo przydatne. Jednakże ta praca ma też swoich zwolenników wśród dorabiających studentów i innych osób. Dla niektóych praca w hotelu jes wręcz ekscytująca.

Recepcjonista i recepcjonistka muszą cechować się nienagannym i sympatycznym wyglądem, ponieważ to on zazwyczaj stonowi pierwszy kontakt gościa z hotelem. Recepcjonista niejako staje się twarzą hotelu. Gościa powinien powitać sympatyczny uśmiech. W rozmowie pracownik musi być miły – może także zapytać o podróż, ale musi być też konkretny. Na plus dla poszukujących pracownika jest na pewno znajomość języków obcych – w dzisiejszych czasach angielski to już podstawa, a każdy inny język to dodatkowy atut. Wiele hoteli szykuje się na zagranicznych gości. Do tego dochodzi obsługa Excela czy kasy fiskalnej oraz wystawianie fakur. Dodakowo recepcjonista powinien cechować się zaradnością i być pomocnym – to do niego większość gości zglasza się po pomoc lub z zapytaniem o naprawdę dziwne rzeczy. Praca na stojąco może okazać się męcząca, a praca na zmianę nocną albo niesamowicie monotonna, albo wręcz przerażająca.

Jeśli chcemy podjąć się pracy w branży hotelowej na stanowisku recepcjonisty to warto zainwestować w języki obce oraz anielską cierpliowość do wymagających gości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ