Agroturystyka w Wielkopolsce

Puszcza Notecka, czyli kompleks leśny obejmujący nadleśnictwa takie jak Wronki, Potrzebowice, Krucz, Sieraków, Oborniki, Karwin, Skwierzyna i Miedzychód został założony decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych 14 października 2004 roku.Obszar zajmuje 1372 kilometry kwadratowe. Obszar puszczy pokrywa liczne wydmy, które tworzą swoisty labirynt pagórków i dolin. Przybliżona wysokość wydm wynosi około 30 metrów, ale rekordową z nich jest wydma znajdująca się na Wielkiej Sowie, która ma 42 metry wysokości.

Rezerwaty przyrody

Obszar Puszczy Noteckiej to miejsce bogate w rezerwaty przyrody. Na terenie obiektu znajduje się 16 rezerwatów, a najstarszy z nich powstał w 1957 roku. Teren został wielokrotnie zniszczony, zarówno przez inwazję szkodników, jak i pożar, który miał miejsce w 1992 roku.

Walory turystyczne i wypoczynkowe

Puszcza Notecka to punkt na agroturystycznej mapie wielkopolski. To dobry wybór dla ludzi, którzy cenią kontakt z naturą i lubią wypoczywać na świeżym powietrzu. Bogata flora obszaru sprawia, że miejsce jest urokliwe i warte odwiedzenia, a lokalizacja sprzyja turystom. Na terenie obiektu znajduje się około 90 zbiorników wodnych, z czego blisko 50 ma naturalny charakter. Pomimo dużej ilości akwenów, tylko nieliczne kwalifikują się do wykorzystywania w turystyce wodnej, ze względu na liczne zanieczyszczenia. Puszcza Notecka jest obszarem, który był intensywnie zarybiany, a na terenie obszaru znajdziemy wiele atrakcji dla pasjonatów wędkarstwa, którzy stanowią duży odsetek odwiedzających.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLeginsy MMA, KSW, UFC
Następny artykułWymiana walut – co warto wiedzieć?

Uwielbiam piesze wycieczki, szczególnie po górach. Choć nie pogardzę także błogim lenistwem na ciepłym morzem :)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ